Kommenteeri

Ski Classics hooaeg XV

Ski Classics XV hooaeg algab juba sel nädalal. Võistluskarusell võtab tuurid üles Austrias Bad Gasteinis 9. ja 10. detsembril 2023. Esimesel nädalavahetusel ootab Team Fikala/Eveconi ees kaks starti: Bad Gastein PTT – Pro Team Tempo ja Bad Gastein Criterium.

Tuleval laupäeval, 9. detsembril stardib Ski Classics sarja uus ja põnev hooaeg. Esimeseks stardiks on juba traditsiooniliseks kujunenud Pro Team Tempo, mis on siis võistkondlik sõit, kus rajale tuisatakse koos tiimiliikmetega (4-minutit tiimide vaheline intervall) ja lõppaeg läheb kinni iga võistkonna teisest mehest ning naisest. Võitjaks kujuneb nii naiste kui meeste aegade liitmisel parim Pro Team. 
Kokku on Ski Classics sarjas 35 võistkonda ning igal aastal on tahtjaid rohke, kui neid, kes lõpuks ka Pro Team litsentsi saavad. 

Pühapäeval ootab ees juba individuaalne 35-kilomeetrine "soojendus". Natukene lühem, kuid samas parajalt väljakutsuv sõit raskelt rajal. Sarnaselt igale teisele maratonile käib siin juba mees-mehe ja naine-naine vastu võistlust ja võitjana väljub esimesena finišijoone ületaja. 

Ski Classics Pro Tour Season XV

Küsisime ka enda Itaalias treeninglaagris viibivatel liikmetelt, et mida ootad endalt algavalt hooajalt? 

Henri

"Endalt ootan taseme poolest märgatavat arengut ja seniste kohtade üle sõitmist ehk siis stabiilselt 30 hulka ja parimatel päevadel top 15. Alates kevadest oligi ettevalmistuse suund võetud pigem Ski Classicsi peale ning üldpildis on kõik õnnestunud. Vaid loetud päevad on reaalse hooaja alguseni jäänud, suur osa tööst on tehtud ning nüüd jääb üle see ka tulemuseks vormistada!

Esimesed lühemad stardid on selja taga ja lähtepunkt võrreldes eelmise aastaga tundub olevat selgelt parem. Enesekindlus on olemas ja ootused on kõrged!" 

Keda tipus jälgida? Lisaks viimaste talvede valitsejale Emil Perssonile tasub kindlasti silma peal hoida Team Aker Daehli ja Ragde Charge’I poistele ning prantsalsele Thomas Joly’le. Suvel head vormi ja kiireid sõite näidanud Petter Northugi reaalne comeback vajab ka kindlasti ära märkimist."

Kaspar

"Tahaks lihtsalt suusatamist nautida ning näha oma arengut võrreldes eelmise aastaga. Sel aastal hakkasin ka rullsuuska sõitma, mis võiks juba olla parema vormi eelduseks. Seda näitab ka enesetunne, kuid reaalsus võiks paistma hakata jaanuari alguses. Ma tahan läbida kõik mõõduvõtud nii, et finišis ei ole mul suusatamisest küll saanud. Tulemuslikus võtmes võiks Estoloppeti vabatehnika sõitudel top 6 sihtida ning Tartu Maratonil oleks nauding kui eelmise aasta koha (16) üle sõidaks. Suusatamist saab nautida ka võisteldes!" 

Mattis

"Sarnaselt eelmisele hooajale jagan end talvel kahe ala vahel ja võistlen nii suusaorienteerumise tiitlivõistlustel kui ka Ski Classicsi etappidel. Kalender saab seega päris tihe olema, küll aga huvitav, sest iga võisltus on omamoodi elamus. Oma sportlasteel olen jõudnud sellisesse faasi, et eelkõige otsin protsessist naudingut ja võistlustel madistan iseendaga. Eks rahulolu lõpuks pakubki see, kui saab endast maksimum välja pigistatud ning oma tase välja sõidetud. Sooritused võin õnnestunuks lugeda kui varasemate tulemustega võrreldes õnnestub samm edasi astuda."

Jürgen

"Soovin teha tiimi sportlastele ja harrastajatele parimaid võimalikke suuski. Alanud floorikeeld on tekitanud mitmeid uusi olukordi ning sellega harjumine nõuab veel aega, kuid loodan, et suusad on igal võistlusel konkurentsivõimelised. Kindlasti on keeruline hakkama saada Eesti maratonidel, kus võib tekkida olukordi, kus kaasvõistlejad kasutavad keelatud määrdeid ning seeläbi sealt edu saavutavad. Seetõttu peab floorivabasid määrdeid palju testima ja neist aru saama, et olla konkurentsis petta üritavate konkurentidega. (Eestis suuski floori suhtes ei testita)."

Siin on näha ka kogu Ski Classics sarja kalender! 

Sel aastal on võimalik ka veel paremini Team Fikala Evecon tegemistel silma peal hoida! Selleks ei ole midagi muud vaja teha kui hakata Ski Classics Play tellijaks! 
Läbi meie lehe on võimalik endale tellimus vormistada ja anda panus meie võistkonna eduloole. Fikala jaoks on ääretult oluline kasvatada teadlikkust Ski Classics sarja kohta ja pikamaasuustamisest tervikuna. Loomulikult saad nii ka kõige paremini elada kaasa meie sportlaste tegemisele otsepildis ja näha enda lemmikuid maailma paremikuga konkureerimas!

Hoia meile pöialt ja näeme juba nädalavahetusel!
Team Fikala Evecon

Lisa kommentaar

Email again: