Kommenteeri

Fikala - kellele ja miks?

Mõnikord on vaja käised lihtsalt üles käärida ja tegutsema hakata. Nii tundsime ka meie, kui taaskord olime näinud harrastajaid endale trenniga liiga tegemas. Keel vestil, vere maitse suus - justkui muud moodi ei saagi. Aga meie oleme veendunud, et saab. Selle asemel, et taamal ainult kommenteerida, otsustasime omal viisil olukorda pisut parandada.  

Treenimine tundub tihtipeale lihtne - mine ja pane täiega, aga paraku see nii ei ole. "Panna on vaja" mentaliteet on viinud meid olukorda, kus alustavad harrastajad lõpetavad tervisehädadega, mis on põhjustatud liigsest koormusest treeningutel. Selles olukorras tekib sageli küsimus - kas tekkinud tervisemured olid seda kõike väärt? Meie tahame omalt poolt anda panuse, et seda olukorda vältida. 

Siiski ärge saage valesti aru. Nii mina kui ka teised Fikala eestvedajad, sealhulgas Tartu Maratoni võitjad Mart ja Henri, naudivad pingutust ja võistlemist. Oleme kõik tundnud nii võitu kui ka kaotusevalu. Kuid tänu sellele oleme õppinud leidma spordis tasakaalu -nii trenni kui ka puhkuse, nii rahulike kulgemiste kui ka intensiivsete lõigutrennide vahel. Seetõttu otsustasimegi tekitada kogukonna nimega Fikala, mille eesmärgiks on justnimelt spordisõprade harimine, treeningvõrgustikuga toetamine ja liikumise arendamine.

Tahame propageerida rõõmu liikumisest ning innustada ka nooremaid inimesi leidma enda tee aktiivse eluviisi juurde. Olgu selleks siis mõne sportliku väljakutse vastuvõtmine või lihtsalt liikumisharjumuse loomine. Fikala jagab teadmisi ja toetab partnervõrgustiku ning kogukonnaga. Oleme alustavale spordisõbrale justkui otsetee sageli keerulisesse spordimaailma.

Eesti inimeste liikumisharjumust mõjutab eelkõige lähedaste inimeste eeskuju. Kui sõber, pereliige või tuttav naudib sportimist, on täie tervise juures ning muuseas leiab aega ka nii oma pere ja sõprade jaoks, siis on ta eeskujuks ka kõikidele teistele. Me kõik elame kaasa arukatele ja intelligentsetele sportlastele, kuid toome eeskujuks ka targalt treenivad harrastajad. Oleme veendumusel, et sportimine - see ei paku ainult emotsiooni, vaid on ka vahend meile kõigile olla parem inimene nii endale kui ka lähedastele.

Nii mõnigi on meid pidanud naiivseteks maailmaparandajateks. “Kaugele sellega ei jõua” ütles teine. Aga, kui ka meie oma nooruse uljuse ja energiaga ei proovi Eesti spordimaastikku värskendada, siis kes veel. Kui lisada Fikala ambitsioonikasse plaani ka ühisveeremised, harivad vestlusõhtud või näidistrennid, siis on see meie viis panustada aktiivsesse eluviisi.

Mida tähendab sõna Fikala? Rootsi keelse sõna "Fika" tähendus eesti keeles on "kohvipaus". See on Rootsi kultuuris väga oluline traditsioon, kus inimesed võtavad aega ja naudivad koos kohvi või tee joomist ning mõnusat vestlust. Ehk leiame meiegi hetke pausiks ning naudime korra lihtsalt olemist. #fikala

See kõik on alles algus ning meie kogukond kasvab kiiresti! 

Lisa kommentaar

Email again: